• +(371)
  • 67548283
    25156768

Ortodontiskā stomatoloģija - tas ir stomatoloģijas virziens, kas nodarbojas ar sakodiena izlabošanu un zobu rindu izlīdzināšanu.

Nav iespējams pārvērtēt šī stomatoloģijas veida pakalpojumu nozīmi, jo veselīgs, skaists smaids – tā ir Jūsu veiksme. Kvalitatīvu sakodiena uzlabošanu var panākt jebkurā vecumā. Lai mainītu sakodienu, tiek izmantots milzīgs daudzums aparatūras, bet tas viss dalās divās pamatgrupās: izņemamie ( zobu plates, reiteineris ) un neizņemamie ( breketes ). Ārstēšanas gaitā var izmantot gan vienus, gan otrus, atkarībā no vajadzībām, kā arī iespējams lietot abu grupu līdzekļus kopā (dažādos ārstniecības posmos vienam un tam pašam pacientam ārstējošās sistēmas maiņa).

Ortodontija bērniem

Ārstējot bērnus vecumā līdz 12 gadiem, galvenais mērķis ir novērst pataloģiska sakodiena veidošanos un izvairīties no sarežģījumiem, ko tas var radīt. Šāda vecuma bērnu ārstniecībā tiek izmantota izņemamā aparatūra, ko bērns uzliek stingri noteiktā diennakts laikā un patstāvīgi var to izņemt, piemēram, periodā, kad bērns ēd. Tā kā visa zobu un žokļu sistēma bērniem vēl tikai veidojas, tad nav nepieciešams labot, bet gan tikai virzīt sakodiena attīstību pareizajā gultnē. Tajā palīdz bērnu zobu plates, kas bērniem nodrošina pareizu zobu augšanu un zobu un žokļu sistēmas attīstību, normālu galvaskausa kaulu, mugurkaula kakla daļas formēšanos un tajā pašā laikā novērš visas jau esošās novirzes.

Pieaugušo ortodontija

Pusaudžiem vecumā no 12-13 gadiem un pieaugušajiem ārstēšana nenotiek ar izņemamu aparatūru, bet gan ar pilnvērtīgām brekešu sistēmām, kas ārstēšanās posmā nav noņemamas.

Mūsu klīnikas ārsts – ortodonts piedāvā:

  • Izņemamās zobu plates – bērnu ārstniecībā, kad notiek žokļa augšana, to efektivitāte ir pierādīta.

 

Dažādi brekešu veidi:

  • Keramiskās breketes – tiek uzliktas vispopulārākās no brekešu sistēmām. Breketes baltā krāsā, izgatavotas no keramikas, apkārtējie tās praktiski nevar pamanīt.

 

  • Safīra breketes (estētiski augstvērtīgas) – gatavotas no mākslīgi audzētiem safīra kristāliem, praktiski nav redzamas uz zobiem (nedaudz caurspīdīgākas par keramiskajām), un tās nekaitē ārējam izskatam, pat izdaiļo to. Tāpēc safīra brekešu sistēmas mūsu pacienti ir iecienījuši visvairāk.

 

  • Metāliskās breketes – visvecākais un mazāk estētisks brekešu sistēmas variants, kurš, neskatoties uz to, joprojām ļoti aktīvi tiek izmantots un negatavojas atkāpties no savām pozīcijām.

 

Īpaši jāuzsver, ka, nēsājot brekešu sistēmas, nepieciešams regulāri (reizi trīs mēnešos)apmeklēt higiēnistu, jo mutes dobuma tīrīšana mājas apstākļos, lietojot breketes, ir diezgan sarežģīta.

Atpakaļ